usługi lakiernicze gdynia

Mimo że świadczymy usługi lakiernicze w Gdyni, postanowiliśmy przygotować dziś dla Was tekst, w którym podzielimy się kilkoma trikami, w jaki sposób najlepiej dbać o lakier samochodowy. 

 

W ramach naszych usług jednak z przyjemnością dobierzemy idealny lakier (lata doświadczenia pozwalają nam określić go bardzo precyzyjnie!) – gwarantujemy, że samochód będzie wyglądać jak wprost z salonu. Pamiętajmy jednak o tym, że nawet najlepiej położony lakier samochodowy wymaga choćby minimum troski. Dlatego dziś podpowiadamy, jak dbać o lakier, czego unikać i co zrobić, żeby jak najdłużej cieszyć się pięknym efektem. 

 

Zapraszamy do lektury! 

 

Jak dbać o lakier? Podstawy

 

Zadbana karoseria to podstawa. Na początku może się wydawać, że dbanie o nią wiązać się będzie z kosztami i ogromnym wysiłkiem. Nic bardziej mylnego! O lakier można dbać również całkowicie bezkosztowo, z małym nakładem pracy. Czy jednak wiesz, dlaczego w ogóle używa się lakieru do pokrycia karoserii? 

 

Przede wszystkim wiąże się to z tym, że lakier chroni pojazd przed korozją, ale też innymi odbarwieniami czy chociażby zadrapaniami. Dlatego podstawową zasadą, jeśli chodzi o dbanie o lakier, jest garażowanie pojazdu. Samochód wystawiony na dwór jest bardziej narażony – zmieniająca się pogoda, grad, śnieg i inne czynniki zewnętrzne zdecydowanie nie sprzyjają wzorowemu utrzymaniu powłoki lakierniczej. 

 

Nie ma szans na garaż? Wystarczyć będzie miejsce, gdzie jest nieco ciemniej! 

 

Co może zniszczyć lakier samochodowy? 

 

Tak jak wspomnieliśmy – przede wszystkim czynniki zewnętrzne. Jednak nie tylko pogoda nie jest naszym ogromnym sprzymierzeńcem. Deszcz, śnieg, wiatr, który może przenieść zanieczyszczenia, o których nie myślimy na co dzień. Często to, co znajduje się na drodze może uszkodzić lakier – mamy na myśli kamienie, inne odpady. Uważajmy też na sól drogową – ta może bardzo uszkodzić lakier! Nie bez znaczenia dla samochodu są również… ptasie odchody. 

 

Lakiernictwo, blacharstwo – jesteśmy tu dla Ciebie! 

 

O samochód trzeba dbać cały czas, ale wiadomo, że na co dzień nie znajdujemy na to przestrzeni. Dlatego warto też raz na jakiś czas udać się do specjalisty, by ten ocenił stan pojazdu. Podpowiadamy, że najlepiej zrobić to na wiosnę, kiedy dokładnie widać wszystko, co zadziało się z lakierem w czasie zimy. 

 

usługi lakiernicze gdynia

 

Jeśli poszukujesz takich usług jak lakiernictwo, blacharstwo w Gdyni, jesteśmy tu dla Ciebie. Razem zadbamy o Twój samochód – sprawimy, że nie straszne mu będą żadne warunki! Zapraszamy do kontaktu! 

 

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer