serwis samochodowy

Większości kierowców dbanie o auto kojarzy się przede wszystkim z miesiącami zimowymi. Nic bardziej mylnego! Nie tylko mróz, wilgoć i sól stanowią zagrożenie dla naszego auta. Przeczytajcie, jak dbać o auto latem.

serwis samochodowy

Lakier kontra wysokie temperatury

Promieniowanie UV, które wzmaga się miesiącach letnich, powoduje blaknięcie i matowienie lakieru. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o auto parkując je w zacienionym miejscu – garażu, pod pokrowcem lub chociażby pod drzewami. Pod wpływem wysokich temperatur, lakier samochodowy mięknie i rozszerza się. Powoduje to, że przestaje on dobrze chronić karoserię, a co za tym idzie umożliwia głębokie wnikanie zanieczyszczeń. Dodatkowo latem zdecydowanie większe zanieczyszczenia powodują ptasie odchody oraz owady.

Właściwa pielęgnacja

Podstawą pielęgnacji jest oczywiście mycie, które nie wydaje się niczym trudnym. Jednak aby prawidłowo dbać o auto latem, nie należy przeprowadzać mycia bardzo rozgrzanego samochodu. Zbyt szybko wysychający detergent z niedokładnie spłukanym brudem skutkuje trudnymi do usunięcia plamami i zaciekami. Ponadto duże różnice temperatur powodują niebezpieczne naprężenia metalu i szyb.

Oprócz mycia, najprostszym zabiegiem, który możemy zapewnić naszemu autu, aby o niego zadbać, jest woskowanie. Działa ono jak tarcza ochronna, odbija promienie UV oraz zmniejsza przyczepność brudu. Optymalnie jest przeprowadzić zabieg raz w miesiącu.

Jeśli właściciel zaniedbał regularną pielęgnację, konieczne będzie udanie się do zaufanego warsztatu lakierniczego. Pod czujnym okiem fachowców oraz przy użyciu specjalnych past i technik polerowania, lakier Twojego auta odzyska blask oraz odpowiedni poziom ochrony.

Układ chłodzenia

Nie mniej istotne podczas dbania o auto latem jest regularne sprawdzanie układu chłodzenia oraz płynów samochodowych. Przed sezonem wakacyjnym warto powierzyć auto sprawdzonemu serwisowi samochodowemu i zrobić przegląd. Chłodnica, która jest sercem układu chłodzenia, ma niestety tendencję do korodowania. Dbając o auto latem, nie należy o niej zapominać, gdyż może to skutkować niemiłą niespodzianką podczas stania w korkach w wysokich temperaturach.

Będąc w serwisie samochodowym pamiętajmy, aby poprosić o wymianę oleju na taki, który będzie miał odpowiednią lepkość do pracy w wysokich temperaturach.

serwis samochodowy

Dobry warsztat samochodowy zapewni nam kompleksowe przygotowanie auta do sezonu letniego: wymianę opon, zabezpieczenie lakieru, wyczyszczenie klimatyzacji, wymianę oleju oraz przegląd układu chłodzenia. To najlepszy sposób na to, by zadbać o auto latem!

5/5 - (1 vote)
CategoryAktualności

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer