Mówi się, że i dobry blacharz, i dobry mechanik są na wagę złota. Doskonale wiemy dlaczego! Sami lubimy udać się do warsztatu, w którym czujemy się dobrze, wiemy, że jesteśmy w dobrych rękach i dodatkowo wytłumaczono nam, co konkretnie będzie się działo z naszym samochodem. 

Jakie są więc cechy dobrego blacharza? Na co powinni zwracać uwagę sami blacharze, a na co ich klienci? Zapraszamy do lektury! 

Po pierwsze – wzbudza zaufanie 

Jak już wspomnieliśmy wcześniej – ważne jest, by klient czuł, że jest w dobrych rękach. Dlatego dobry blacharz powinien przede wszystkim wzbudzać zaufanie. Komunikatywność, jasne zasady i uczciwy cennik usług z pewnością w tym pomogą! Sami nie oddajemy tak ważnych rzeczy, jak własne samochody komuś, komu nie wierzymy i podejrzewamy, że możemy zostać oszukani. Jeśli już od pierwszych chwil nie czujemy, że jest to odpowiednia osoba – ze współpracy nici!

Po drugie – doświadczenie

Rzecz jasna, dobrym blacharzem można być i na początku swojej drogi, ale prawda jest taka, że jeśli zależy nam na porządnie wykonanej usłudze, raczej zwrócimy się do kogoś z wieloletnim doświadczeniem. Tym sposobem na pewno unikniemy błędów, które mogą nas słono kosztować! 

Po trzecie – dbałość o detale

Jak wszyscy wiemy – diabeł tkwi w szczegółach! I mechanika, i blacharstwo – a właściwie osoby, które się tym pałają, powinny doskonale zdawać sobie z tego sprawę. I stosować na co dzień! Dobry blacharz doskonale wie, że trzeba być uważnym i zwracać uwagę na każdy, nawet najmniejszy detal. 

Po czwarte – terminowość

To tyczy się praktycznie każdego zawodu, ale i tutaj powinniśmy o tym wspomnieć. Terminowość to absolutny klucz – samochód w warsztacie samochodowym to nic przyjemnego i każdemu zależy na czasie. Długie tygodnie w warsztacie nie wchodzą więc w grę!

Po piąte – komunikatywność

Czasem zdarza się tak, że nawet najlepszy blacharz może się odrobinę spóźnić czy coś przeoczyć. Pamiętajmy – takie sytuacje zdarzają się najlepszym! Ważne jest, żebyśmy zostali o tym poinformowani i żeby blacharz potrafił ocenić, ile czasu potrwa opóźnienie czy co zrobi, aby naprawić wcześniejsze przeoczenie. Komunikatywność w tym bardzo pomaga! 

To już wszystko! Zawarliśmy wszystkie, kluczowe cechy, które powinien mieć dobry blacharz. Czy może coś pominęliśmy? Czy jest jeszcze coś istotnego? Na co Wy zwracacie uwagę, wybierając blacharza? Czy są to głównie osoby z polecenia, czy jednak wyszukujecie fachowców w inny sposób? Chętnie się dowiemy – zapraszamy do dyskusji! 

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer