Dbanie o lakier czy karoserię podczas okresu jesienno-zimowego jest niezwykle ważne. Szczególnie dla osób, które bardzo lubią swoje auta i dbają o nie. Odpryski czy inne zarysowania mogą się pojawić na lakierze, w momencie, kiedy dobrze o niego nie zadbamy. Wizyta u blacharza Gdynia może być wtedy konieczna.

Co radzi blacharz w dbaniu o karoserię?

Podczas jesieni czy zimy lakier samochodu jest wystawiony na największą próbę. Nawet auta garażowane są narażone na odpryski czy inne zarysowania powierzchni. W takich okresach dominuje piasek, błoto, drobne kamienie czy podczas zimy – sól na drogach. Warto dlatego poświęcić czas teraz, aby dobrze zabezpieczyć lakier, zanim wpadniemy w zimowo-jesienne nastroje.

Co to znaczy dobrze zabezpieczyć lakier? Przede wszystkim warto dobrze umyć auto – jest to podstawa, jeśli chcemy dobrze zadbać o autko. Co prawda, dla osób, które nie mają takiej możliwości, mycie auta na myjni będzie lepszym rozwiązaniem, jednak osoby, które mają do tego przestrzeń, zachęcamy do mycia ręcznego auta. Woskowanie karoserii to kolejny punkt w dbaniu o karoserię. Na rynku jest wiele preparatów, które są przeznaczone do tego i warto z nich korzystać. Taki wypolerowany lakier odzyskuje swój połysk.

Dodatkowym atutem używania wosku jest to, że lakier jest odporniejszy na korozję i zabrudzenia. Kiedy często używamy auta podczas zimy, to nasz lakier to odczuwa. Piaskowanie ulic mocno przyczynia się matowienia powłoki lakierniczej, a duża ilość piasku, drobnych kamieni czy soli sprawia, że na karoserii auta pojawiają się uszkodzenia.

Podczas jesieni bardzo często również pada nieprzewidywalny deszcz – z gradem, ogromną ilością liści. Opadają one na pojazd powodując masę odbarwień czy rys. Jednak lakiernictwo w Gdyni mówi, że dobrze zabezpieczony lakier może uchronić Cię przed wizytą u mechanika, lakiernika i blacharza 🙂 Pamiętaj, że dobrze wypolerowane, umyte i nawoskowane auto odwdzięczy Ci się lepszym wyglądem, ale również dłuższym okresem użytkowania. Dzięki temu, że włożysz w niego trochę czasu

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer