mechanika

Pora na ostatnią część naszego cyklu o usterkach samochodowych! Jak wiadomo, wielu z nich można zapobiec odpowiednio dbając o samochód, pilnowanie przeglądów i tak dalej. Są jednak i takie, które nie do końca zależą od nas i raczej wiążą się z nieszczęśliwym wypadkiem. W razie jakichkolwiek podejrzeń powinniśmy od razu wybrać się do mechanika

Co jeszcze więc może się stać oprócz przebitych opon, kłopotach z akumulatorem, różnego rodzaju usterek silnika czy niewyważonych kół? Czy coś jeszcze powinno nas martwić, nie tylko hałas ze skrzyni biegów czy dym z rury wydechowej? Nie mamy dobrych wiadomości – usterek jest o wiele, wiele więcej! 

Zapraszamy do lektury! 

Awaria turbosprężarki

Brzmi jak nic groźnego, ale niestety naprawa to wydatek ponad tysiąca złotych. Turbosprężarka, wbrew pozorom, jest bardzo delikatnym narzędziem. Wrażliwa na jakość oleju, styl jazdy, przegrzanie. To prawdziwa loteria w momencie, gdy kupujemy używane auto – nigdy nie wiadomo, jak osoba użytkująca samochód przed nami się z nią obchodziła! 

Wspomaganie kierownicy

To akurat nie jest dużym zaskoczeniem! Niestety, tutaj usterki są również bardzo popularne. Dlatego musimy być bardzo uważni i działać natychmiast. Nawet w wypadku, gdy słyszymy najcichszy, najmniej niepokojący dźwięk, warto zacząć mocniej obserwować to, jak samochód zachowuje się przy skręcaniu. Czasem nawet najmniejszy “zgrzyt” może świadczyć o nadchodzącej usterce! Nie wolno tego bagatelizować. Ta naprawa może kosztować nawet kilka tysięcy złotych! 

Szyby i szyberdach

Zbagatelizować nawet najmniejsze “odpryśnięcie” na szybie czy dachu to lekkomyślność. Po pierwsze, pęknięcie będzie się systematycznie powiększać. Po drugie, w razie stłuczki siła uderzenia może sprawić, że szyba rozsypie się i narobi dodatkowych szkód. Nie jest tak źle, jeśli uszkodzimy samochód, jednak rozbite szkło jest ogromnym zagrożeniem dla pasażera! Bez pęknięcia prawdopodobieństwo, że taka sytuacja się przytrafi o wiele się zmniejsza. 

Niestety i tutaj w razie naprawy dosyć mocno dostaniemy po kieszeni – koszt to nawet kilkaset tysięcy złotych. 

mechanika

W naszym warsztacie możecie liczyć na kompleksowe usługi i wsparcie w takich zakresach jak mechanika, lakiernictwo i blacharstwo. Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i oferowanymi przez nas usługami. Prawda jest taka, że lepiej dmuchać na zimne! Tymczasem jednak życzymy bezwypadkowej i bezusterkowej jazdy, a także przypominamy, aby regularnie sprawdzać, czy wszystko z samochodem w porządku! 

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer