mechanika

Najpopularniejsze usterki samochodowe – część druga! 

Pora na kolejną część wpisu o usterkach samochodowych! Ostatnio pisaliśmy o przebitych oponach, kłopotach z akumulatorem, usterkach silnika. Dziś pora na kolejną dawkę najpopularniejszych kłopotów związanych z samochodami. Zapraszamy do lektury! 

Niewyważone koła

Jest to usterka, którą spotkać możemy bardzo często. Problem jest jednak taki, że zazwyczaj niewielka liczba kierowców bierze ją na poważnie! To bardzo źle. Niewyważone koła prowadzą między innymi do trudności z hamowaniem, brakiem komfortu prowadzenia samochodu, zrujnowanie elementów zawieszenia, uszkodzenia amortyzatorów oraz opon. 

Warto dodać, że w przypadku wszystkich usterek, warto zgłosić się do mechanika od razu, gdy tylko czujemy, że coś jest nie tak. Odkładanie tego na później może być naprawdę przykre w konsekwencjach! 

Hałas ze skrzyni biegów

Od razu chcielibyśmy uczulić, że jakikolwiek hałas, z jakiejkolwiek części samochodu najprawdopodobniej zwiastuje kłopoty i kiedy tylko usłyszymy jakiekolwiek stukanie, niepokojące dźwięki, to jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do warsztatu samochodowego! W takich przypadkach nie ma czasu do stracenia. 

Co mogą oznaczać jednak hałasy ze skrzyni biegów? To najprawdopodobniej zużyte łożyska. Jeśli nie wymienimy ich w porę, to w niektórych modelach samochodu skutkiem będzie wyrzucenie skrzyni biegów na złom! A jak wiadomo – nowa nie będzie należeć do najtańszych rzeczy! Warto jest więc dmuchać na zimne. 

Dym z rury wydechowej

Zazwyczaj dym z rury wydechowej nie budzi naszych zastrzeżeń, jednak powinien, jeśli ma inną niż zwykle barwę. Czarna, biała, niebieska – to oznacza kłopoty! Co to może oznaczać? Niski poziom płynu chłodniczego (wynikać to może np. z pękniętej uszczelki), uszkodzenia silnika, awaria układu wtryskowego. I wiele, wiele innych! Koniecznie więc wybierz się do zaufanego warsztatu i opowiedz dokładnie, co się dzieje. Doświadczony mechanik z pewnością Ci pomoże! 

Przypominamy, że na blogu dostępny jest również tekst o tym, na co zwrócić uwagę, szukając dobrego warsztatu samochodowego. Warto, gdy świadczyć będzie komplet usług: blacharstwo, mechanika i lakiernictwo. Będzie to bardzo wygodne w przyszłości! 

To już wszystkie usterki, które przygotowaliśmy na dzisiaj! Mamy nadzieję, że mimo wszystko nie będzie potrzeby się z nimi mierzyć. Jeśli jednak tak – z całego serca życzymy znalezienia rewelacyjnego warsztatu samochodowego! Zachęcamy też do skorzystania z naszych usług – sprawdźcie naszą stronę internetową! 

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer