Być może zastanawiałeś się kiedyś, w czym tak naprawdę może Ci pomóc pomoc drogowa Gdynia. Holowanie, laweta, naprawa na miejscu przy drodze? Jeśli nie wiesz, na jaki zakres pomocy możesz liczyć ze strony auto pomocy Gdynia, koniecznie przeczytaj nasz wpis!

Gdy nie masz pojęcia co jest nie tak

Czasami zdarza się tak, że na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się w porządku, ale jednak z jakiegoś powodu samochód odmawia posłuszeństwa, staje pośrodku niczego i ani drgnie! Jeśli przytrafi Ci się taka sytuacja, przede wszystkim nie panikuj! Strach i nerwy nigdy nie są dobrymi doradcami. Spokojnie zadzwoń do auto serwisu Gdynia, przedstaw pokrótce sytuację, a na pewno otrzymasz potrzebną pomoc. 

W zależności od powagi sytuacji pomoc drogowa Gdynia doradzi Ci, czy potrzebujesz lawety, holowania do warsztatu samochodowego, czy może wystarczy krótka naprawa usterki przy drodze. A jak powszechnie wiadomo, usterek auta może być nieskończenie długa lista! Dlatego zdaj się na profesjonalistów i pozwól sobie pomóc.

Laweta i holowanie

Niektóre usterki wcale nie są drobnostkami, tylko poważnymi awariami i będą wymagały interwencji mechanika samochodowego Gdynia. Jak jednak przetransportować auto z miejsca awarii do warsztatu samochodowego? Oczywiście z pomocą serwisu samochodowego Gdynia! W zależności od tego, czy auto jest w stanie jechać na swoich kołach, czy wymaga w tej kwestii wspomagania dodatkowych kół, auto pomoc Gdynia zaleci Ci albo holowanie, albo skorzystanie z lawety. 

Laweta jest potrzebna zazwyczaj tylko w przypadku poważniejszych kolizji czy wypadków, gdy naprawdę nie jesteśmy w stanie odjechać autem z powodu widocznych gołym okiem uszkodzeń. W zdecydowanej większości sytuacji wystarczy jednak holowanie, więc spokojnie! Pamiętaj – spokój ponad wszystko. 

À propos holowania – wiesz jak zrobić to dobrze? Konieczna będzie lina holownicza. Jeśli jeszcze jej nie masz w swoim bagażniku, zdecydowanie warto się zaopatrzyć. Stacjonarnie kupisz ją w sklepie motoryzacyjnym lub na stacji benzynowej. Drugim koniecznym przedmiotem jest trójkąt ostrzegawczy, który należy umieścić w holowanym pojeździe za tylną szybą z lewej strony. Odległość między autem holowanym a holującym powinna wynosić w przypadku liny holowniczej od 4 do 6 metrów. Prędkość, z jaką mogą się poruszać oba samochody to 30 km/h w terenie zabudowanym i 60 km/h w terenie niezabudowanym. 

Jak widzisz, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zdanie się na holowanie Gdynia. Jeśli awaria będzie na tyle poważna, że naprawa potrwa dłużej niż jeden dzień, możesz skorzystać z samochodu zastępczego Gdynia, zapraszamy!

 

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer