przegląd samochodu przed zimą

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu, z pewnością zastanawiałeś się, czy właśnie teraz, późną jesienią powinieneś o coś szczególnie zadbać przed zimą. Może coś naprawić? Albo tylko coś sprawdzić? A może zrobić dodatkowy przegląd w warsztacie samochodowym w Gdyni? Rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Przegląd samochodu przed zimą – co należy wymienić?

Jeśli to Twoja pierwsza zima jako właściciel samochodu, musimy Cię trochę zmartwić. Jest sporo rzeczy, które należy wymienić lub sprawdzić. Nie jest to jednak niczyje widzimisię. Należy to zrobić po to, aby być bezpiecznym i nie stwarzać zagrożenia dla innych. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby sprawdzić to wszystko samodzielnie, śmiało skorzystaj z usług warsztatu samochodowego w Gdyni.

Pierwszą rzeczą, jaka nasuwa się na myśl, gdy myślimy o wymianie czegokolwiek przed zimą, są oczywiście opony. O oponach pisaliśmy ostatnim razem, więc dziś przejdźmy do kolejnego punktu – płyn do spryskiwaczy. Letni płyn należy wymienić na ten zimowy. Jak? Po prostu musisz zużyć ten letni. Zimowy powinien być przeznaczony przynajmniej do -20 stopni Celsjusza. Nie kupuj najtańszego, bo może albo zamarznąć przy niewielkim mrozie, albo okrutnie śmierdzieć alkoholem i jazda autem zamieni się w koszmar. Przy okazji sprawdź, czy wycieraczki są w dobrej formie. Jeśli nie, je także wymień.

Z ubolewaniem musimy stwierdzić, że w naszym serwisie samochodowym Gdynia często widujemy w chłodnicach wodę zamiast specjalnego płynu chłodniczego. Absolutnie nie rób tego zimą! Płyn chłodniczy musi mieć temperaturę minus 35 lub minus 37 stopni Celsjusza. Jeśli więc masz w chłodnicy wodę albo Twój płyn chłodniczy ma więcej niż 3 lata, wymień go.

Z pewnością warto wymienić także akumulator, jeśli chcesz, żeby auto odpalało bez problemu w zimie, ale o tym za chwilę. Najpierw bowiem trzeba sprawdzić stan obecnego.

Co sprawdzić robiąc przegląd samochodu przed zimą?

Jak wyżej wspomnieliśmy, na pierwszy ogień niech idzie akumulator. W warsztacie samochodowym Gdynia mechanik samochodowy sprawdzi specjalnym urządzeniem stan naładowania baterii i jej moc rozruchową. Przy tej okazji warto też sprawdzić stan alternatora. To on odpowiada za ładowanie akumulatora w czasie pracy silnika.

Inną istotną kwestią do sprawdzenia podczas przeglądu samochodu przed zimą są hamulce. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważny to element samochodu. Zimą, gdy droga hamowania często jest dłuższa, sprawne hamulce to absolutna podstawa. Mechanik samochodowy w Gdyni sprawdzi grubość klocków i stan tarcz hamulcowych, a także przewody hamulcowe i płyn hamulcowy.

Warto też zlecić warsztatowi samochodowemu w Gdyni sprawdzenie zawieszenia, świec żarowych i przewodów zapłonowych. Jeśli Twoje auto zjada korozja, warto skorzystać z usług blacharsko-lakierniczych w Gdyni, aby sprawa się nie pogorszyła, bo wiosną nie będzie czego zbierać.

Zapraszamy na jesienny przegląd samochodu przed zimą do naszego warsztatu samochodowego w Gdyni!

Ocena
CategoryAktualności

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer