Zawód mechanika, lakiernika i blacharza — wszystkim nam się wydaje, że znamy różnicę między tymi zawodami. Czy oby na pewno? Zapytani podajemy ogólniki, które często mijają się z prawdą — albo nie wyczerpują tematu. 

 

Mając nawet powierzchowne pojęcie, możemy popełnić wiele błędów w wyjaśnieniu podstawowych różnic! 

 

Żeby wyjaśnić różnice, najkrócej jak się da – mechanik zajmuje się środkiem, blacharz częścią zewnętrzną a lakiernik sprawia, że wszystko doskonale wygląda! Jest to jednak najprostsze, najbardziej prymitywne wytłumaczenie — dalej wyjaśniamy, na czym polega wykonywanie każdego z wymienionych zawodów. 

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaka jest różnica między tym, czym zajmuje się mechanik, czym blacharz a czym lakiernik, czytaj dalej!

 

Pomocy, zepsuł mi się samochód — czyli czas odwiedzić mechanika! 

Mechanikadla wielu z nas, czarna magia! Niektórzy z nas mają podstawowe pojęcie o mechanice samochodu — jednak zdecydowana większość nie ma o tym zielonego pojęcia. 

 

Żeby już nikt nigdy nie miał żadnych wątpliwości — zadaniem mechanika jest serwis pojazdów. Diagnozuje i naprawia różnorakie awarie, konserwuje pojazdy. 

 

Do wielu napraw niezbędne jest wykorzystanie diagnostycznego sprzętu oraz specjalistycznych urządzeń — pomoc mechanika jest niezbędna! 

 

Blacharz — czyli: wyklepie się! 

 

Blacharstwo nie jest wcale prostym zajęciem! Do obowiązków blacharza należy przygotowanie samochodu do napraw nadwozia. Kolejne, to obróbka ręczna i mechaniczna blach. Ponadto, dba o to, by nadwozie pojazdu nie było narażone na korozję. 

Lakiernik — najbardziej precyzyjny zawód świata

 

Wielu twierdzi, że lakiernictwo to wyłącznie malowanie pojazdów. Nie zdają sobie sprawy, ile precyzji, cierpliwości i doświadczenia potrzeba, aby praca była wykonana w dobry sposób. 

 

Najprościej rzecz ujmując, lakiernik zajmuje się remontem powierzchni nadwozia samochodu. 

 

Powierzchnia musi być najpierw odpowiednio przygotowana — odtłuszczona, wygładzona, matowa i sucha. Dopiero wtedy lakiernik może przystąpić do pracy. 

 

Podsumowując, zawody mechanika, blacharza i lakiernika często wrzucane są do tego samego worka — to niedobrze! 

 

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z różnic, jakie między nimi występują – tym bardziej że w żadnym wypadku nie są do siebie podobne! 

 

Każdy z tych zawodów: i mechanik, i blacharz, i lakiernik zajmuje się zupełnie czym innym a co więcej, każdy z nich potrzebuje umiejętności, których nie zdobywa się w miesiąc! 

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer