pomoc drogowa gdynia

Rozpoczęły się upragnione wakacje, na które najczęściej wybieramy się samochodem. Raporty policyjne pokazują, że miesiące letnie przynoszą natężenie wypadków komunikacyjnych. O czym należy pamiętać poza wezwaniem pomocy drogowej?

Zabezpieczenie miejsca wypadku

Pierwsze, co należy zrobić, kiedy jesteśmy uczestnikami wypadku komunikacyjnego, to włączenie świateł awaryjnych oraz rozstawienie trójkąta ostrzegawczego w odległości 50 lub 100 metrów za pojazdem w zależności od statusu drogi. Sprawdźmy również, czy z auta nie wydobywa się płomień lub smuga dymu.

Kolejna rzecz to zabezpieczenie osób poszkodowanych i wezwanie odpowiednich służb. W zależności od oceny sytuacji, potrzebna może być nie tylko Policja, ale również karetka Pogotowia Ratunkowego lub Straż Pożarna. Pamiętajmy o numerze alarmowym 112.

Pomoc drogowa

Niebagatelne znaczenie ma wybór pomocy drogowej. Warto zwrócić uwagę, aby wybrany auto serwis był dostępny 24h na dobę, posiadał specjalistyczną lawetę, która pozwoli na przykład dokonać drobnych napraw już na miejscu wypadku, a także będzie wstanie poradzić sobie z autem, które ma uszkodzone zawieszenie i koła.

Zanim wybierzemy auto pomoc, zorientujmy się, czy ma ona w swojej ofercie samochód zastępczy. Takie auto może być dla nas wybawieniem w drodze na wakacje, pozwoli nam bezpiecznie i na czas dotrzeć na miejsce wypoczynku, gdzie bez stresu będziemy oczekiwać na naprawę naszego auta. Pamiętajmy, że samochód zastępczy należy nam się z OC sprawcy wypadku komunikacyjnego.

Jak uniknąć wypadku w wakacje?

Wakacje to czas, kiedy ilość wypadków komunikacyjnych rośnie drastycznie. Aby nie podnosić niechlubnych statystyk, pamiętajmy o kilku ważnych rzeczach. Dobra pogoda nie jest gwarancją bezpieczeństwa na drodze, więc zdejmijmy nogę z gazu. Intensywne letnie burze często skutkują bardzo niebezpiecznym zjawiskiem poduszki wodnej.

Pamiętajmy o odpowiednim zaplanowaniu podróży, aby nie zasłabnąć podczas upalnej pogody czy zbyt długiej trasy. Uważajmy na zwierzęta leśne, które często przebiegają przez jezdnię tuż przed maską naszego auta. Niezależnie od przyczyny wypadku, dobry auto serwis pomoże nam sprawnie uporać się z problemami.

pomoc drogowa gdynia

Mimo wszelkich środków ostrożności, może nie udać nam się uniknąć wypadku komunikacyjnego. Jeśli przytrafi się nam on podczas wakacji nad polskim morzem, pamiętajmy, że nie ma lepszej pomocy drogowej niż Auto Dobrucki Gdynia. Świadczymy również usługi na terenie całego kraju i za granicą. Jesteśmy dostępni 24h!

5/5 - (1 vote)
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer