Wakacje prawie się już zaczęły, wszyscy myślą już o niebieskich migdałach i planują swoje wyjazdy. Mało kto w takich momentach przejmuje się autami oraz tym, że trzeba o nie dbać. Dlatego też nikt nie zdaje sobie sprawy, że pozostawianie aut na cały dzień w najbardziej nasłonecznionym miejscu też może mieć swoje skutki.

Czy auto na słońcu może się popsuć??

To zależy co rozumiem poprzez definicję popsucia się. Będąc na wakacjach np. w Gdyni czy Gdańsku możemy postawić swoje auto gdzieś z boku i pójść na cały dzień na plażę. Wtedy nie myślimy o tym, jednak auto to zostało pozostawione na słońcu na cały dzień może być dla niego dość szkodliwe.

Wtedy na ratunek może przyjść mechanik Gdynia, podczas naszego wypoczynku. Wysoka temperatura, która wzrasta przy zamkniętych szybkach również może mieć negatywny skutek. Często blachy karoserii czy chociażby wnętrze pojazdu potrafią się nagrzać do 100 stopni Celsjusza! A to jest bardzo dużo. Czasami oczywiście ratunkiem jest zostawienie uchylonego okna, jednak często jest to wielką zachętą dla złodziei, którzy próbują otworzyć okno czy włamać się do środka.

Co jest takiego szkodliwego w pozostawianiu auta na słońcu?

Nie tylko samo auto może się nagrzać czy przegrzać. Tak naprawdę promieniowanie ultrafioletowe może dość negatywnie działać na barwę lakieru czy chociażby odbarwienia na tapicerce auta. Wtedy też przyda nam się blacharz Gdynia. Przy tak mocnym nasłonecznieniu kolory naszego auta, plamy w środku, na tapicerce, na skórze mogą stawać się coraz jaśniejsze. Bardzo często siedzenia w skórze wtedy zaczynają szybciej się “starzeć”. Robią się coraz słabsze i mniej wytrzymałe, bardziej kruche. Spada ich wytrzymałość na wycieranie czy pękanie. W okresie letnim trzeba pamiętać o tym, aby często myć i woskować auto. To podstawowa zasada, ponieważ wosk jest niczym odbijająca padające promienie słoneczne tarcza.

Czy szyby chronią od filtrów UV?

Niestety, większość szyb nie chroni przed promieniami słonecznymi i promieniami UV. Obecnie dość popularne są cienkie maty, które mają za zadanie działać niczym ekrany odblaskowe. Umieszcza się je przy szybkach po wewnętrznej stronie i dzięki temu chronimy się przed negatywnymi skutkami mocnych promieni UV. O ile w dbaniu o naszą karoserię pomoże blacharstwo Gdynia, tak tutaj musimy zadbać o to sami.

Ocena
CategoryAktualności

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer