W obecnej sytuacji, pandemii koronawirusa, musimy zachować szczególną ostrożność. Wiadomo — przemieszczanie się samochodem jest najbezpieczniejszą formą transportu. Jesteśmy zobligowani do noszenia maseczek, zachowywania odpowiedniej odległości. Co jednak w wypadku, gdy na drodze zdarzy się wypadek? 

 

Środki ostrożności przy wypadkach drogowych

Gdy na drodze stanie się wypadek, jak najbardziej pomoc drogowa przyjedzie nam z pomocą. Osoby, które będą zaangażowane w pomoc, są odpowiednio poinstruowane, co robić, by zachować najwyższy standard bezpieczeństwa. 

Jednorazowe rękawiczki i maseczki są podstawą. Ponadto, pracownicy powinni być zaopatrzeni we wszelkiego rodzaju środki dezynfekujące. Jeśli nie jest to konieczne, starajmy się nie zbliżać do siebie bardziej niż na odznaczoną, bezpieczną odległość. Pracownicy zrobią wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo państwu — ale również muszą zachować szczególną ostrożność, by w żaden sposób nie narazić siebie. 

Idealną sytuacją byłoby, by każdy uczestnik ruchu posiadał w swoim pojeździe środki dezynfekujące, dodatkowe, jednorazowe rękawiczki i maseczki.

W obecnej sytuacji pandemii, od nas zależy jednak, aby starać się ze wszystkich sił, by do wypadków nie doszło. Jak powszechnie wiadomo — lepiej zapobiegać, niż leczyć! 

 

Co robić, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko wypadków drogowych? 

 

Teraz — bardziej niż kiedykolwiek — naszym obowiązkiem jest, aby starać się maksymalnie zmniejszyć ryzyko narażania siebie i innych na drodze. 

Oznacza to, że korzystając z samochodu, poruszając się po drodze, musimy jeszcze bardziej uważać. Rozglądać się, nie przekraczać dozwolonej prędkości — nawet odrobinę. Co najważniejsze — zastosować się do ogólnie panujących zasad i zaleceń i wychodzić z domu, a przy tym korzystać z samochodu, najmniej jak jest to możliwe. 

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego pojazdu, nie zwlekaj i sprawdź, czy wszystko działa, jak należy. Twój mechanik z pewnością będzie znać odpowiedzi na wszystkie pytania. Najpierw skontaktuj się telefonicznie, a następnie, jeśli to możliwe — pojedź do warsztatu. 

Jeśli masz sprawę niecierpiącą zwłoki i potrzebny jest ci blacharz — skontaktuj się telefonicznie. Taki kontakt powinien być priorytetem. Jeśli wspólnie ocenicie, że sprawa nie może czekać, dopiero wtedy udaj się do warsztatu. 

Twoje bezpieczeństwo — nasz priorytet

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze wspólne dobro. Pamiętajmy — przestrzeganie zaleceń powinno być priorytetem każdego. Tutaj nie idźmy w półśrodki. Starajmy się, aby kontakt był możliwie najbezpieczniejszy — to nasza wspólna sprawa! 

Ocena
CategoryAktualności

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer