Większość obywateli obecnie przebywa w domach, jednak wielu z nas w dalszym ciągu pracuje i w ramach pracy korzysta z pojazdów mechanicznych. Niestety — naszych samochodów nie interesuje, czy znajdujemy się obecnie w ciężkich czasach, gdzie wszędzie narażeni jesteśmy na zarażenie się koronawirusem. Czasami odmawiają nam posłuszeństwa i nic na to nie możemy poradzić! 

 

Tak samo w przypadku wypadków drogowych. Ruch kołowy nie jest wstrzymany, stąd też w dalszym ciągu istnieje ryzyko wypadku na drodze. Co dzieje się, jeśli ulegniemy wypadkowi lub nasz pojazd zwyczajnie odmówi nam posłuszeństwa podczas jazdy? Czy w obecnej sytuacji pandemii mamy do kogo zwrócić się o pomoc? 

 

Wypadek na drodze — co robić podczas pandemii?

 

Mimo panujących okoliczności, na szczęście w dalszym ciągu w razie wypadku możemy liczyć, że pomoże nam pomoc drogowa. Większość firm, oferujących takie usługi jest w ciągle otwarta. Pamiętajmy, że to wyłącznie od właścicieli zależy, czy postanawiają na czas pandemii je ograniczyć.

 

Dobra wiadomość: większość z nich przygotowała siebie i pracowników do obecnej sytuacji. Są przeszkoleni i wiedzą, co zrobić, by pomagając ci z samochodem, jak najbardziej zminimalizować ryzyko zakażenia. 

 

Mechanik, blacharz czy laweta — możemy w razie potrzeby bezpiecznie korzystać z ich pomocy! Wypadki na drodze mogą zdarzać się nawet częściej, ponieważ jest to najbezpieczniejszy sposób przemieszczania się. Wielu z nas za kierownicą w ciągu dnia spędza wiele godzin, a przy zmęczeniu i stresie, ryzyko wypadku znacznie się powiększa! 

Środki bezpieczeństwa a naprawa samochodu

 

Pamiętajmy, że aby uniknąć albo przynajmniej maksymalnie zminimalizować ryzyko przenoszenia się wirusa, przy każdorazowym kontakcie z drugim człowiekiem obowiązkowo zakładajmy maski. Nie tylko ograniczają przenoszenie wirusa, ale również powstrzymają nas od dotykania twarzy, co jest podstawowym błędem każdego z nas. 

 

Nie zapominajmy też o najważniejszej czynności — dokładnym myciu rąk tak często, jak to jest możliwe. Dodatkowo starajmy się zachować bezpieczną odległość od drugiej osoby. Starajmy się również, w miarę możliwości, za oferowane usługi płacić bezdotykowo — powinniśmy unikać gotówki. 

 

Zwracajmy uwagę, czy wybrany przez nas zakład spełnia wszystkie warunki higieny — rękawiczki, maski, płyny do dezynfekcji rąk. Przestrzeganie obecnie panujących zasad jest jedynym, co możemy zrobić, by uporać się z pandemią i wrócić do normalnego stanu rzeczy. 

Ocena
CategoryAktualności

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer