Jak wybrać mechanika? Najlepiej – poprzez polecenie! Warto jednak wiedzieć, jakie warsztaty są najchętniej polecane. Innymi słowy – na co zwracać uwagę! Zawód mechanika nie należy do najprostszych, dlatego warto korzystać z pomocy profesjonalistów z wieloletnim stażem pracy. Możemy mieć pewność, że będą wobec nas uczciwi, odpowiednio wykonają swoją pracę, przed usługą podadzą nam widełki cenowe i naprawą nie sprawią, że inna część samochodu ulegnie uszkodzeniu. 

Co więcej, klienci chętnie wybierają warsztaty, w których zostaną obsłużeni kompleksowo – uzyskają pomoc w takim zakresie jak mechanika, lakiernictwo i blacharstwo.

Wycena – śmiało o nią poproś! 

Nie bój się prosić o wycenę! Jeśli pracownik warsztatu nie będzie zbyt skory, aby Ci ją dać – miej pewność, że nikt by takiego miejsca nie polecił. Cennik powinien być w widocznym miejscu, jasny i czytelny. 

Zaznacz, że chcesz przeanalizować oferty z różnych salonów. Naprawdę warto to zrobić! Pytając różnych ludzi, polecą różnych mechaników – dlatego mimo wszystko warto oferty sprawdzić na własną rękę. 

Co więcej – dobry mechanik poświęci Ci czas. Nie podyktuje oferty ot tak – wysłucha Twoich potrzeb, zada odpowiednie pytania. Od razu będziesz wiedzieć, do kogo się zwrócić!

Na jakie cechy powinieneś zwrócić uwagę?

Jak zachowywać się będzie dobry mechanik? Będzie cierpliwy, konkretny. Będzie mieć ogromną wiedzę, którą potrafi zastosować w praktyce, ale także nie będzie się bać twórczego myślenia – bo i takie w mechanice jest potrzebne! 

Co więcej, dobry mechanik wzbudzi Twoje zaufanie – da Ci dojść do słowa, odpowie nawet na najbardziej szczegółowe pytania, nie będzie bagatelizować Twoich rozterek. 

Dobry mechanik będzie również w stanie powiedzieć Ci, na jaki rodzaj usterek narażony jest Twój samochód. Jak wiadomo, niektóre marki mają swoje własne usterki! 🙂 

Warto zwrócić uwagę na warsztat – ten najlepszy będzie mieć bogate wyposażenie, sprzęt wyłącznie najwyższej jakości. Co więcej -po naprawie, Twój mechanik zwróci Ci wymienione komponenty. Stąd będziesz mieć pewność, że żadna ze sprawnych części nie została wymieniona. A niestety, z przykrością stwierdzamy, że i takie praktyki się zdarzają! 

Co jeszcze cechuje dobrego mechanika, a za tym – dobry warsztat? Sumienność, dokładność i dbałość o szczegóły. Jak wiadomo, to często właśnie w nich tkwi diabeł – niezwrócenie uwagi na pewne, niewidoczne na pierwszy rzut oka usterki może zakończyć się nieszczęściem! 

A Ty? Jakie cechy mechanika cenisz najbardziej? 

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer