Stało się — awaria! Nasz samochód nie jest zdatny do tego, aby się nim poruszać. Wiadomo — nie jest to najprzyjemniejsza sytuacja, należy jak najszybciej sobie z nią poradzić. Powodów awarii jest wiele: mechanika, blacharstwo a najgroźniejsza z nich — wypadek samochodowy, kolizja, gdzie potrzebna jest pomoc drogowa w Gdyni.

 

Nie oszukujmy się — obecnie bez samochodu czujemy się jak bez ręki. Rzecz jasna, mamy komunikację miejską, jednak jest ona różna w zależności od miasta i nawet najlepiej działająca nie jest tak komfortowa, jak sprawny samochód. 

 

Na szczęście, nie musimy już wybierać już pomiędzy niewygodną komunikacją miejską a drogimi taksówkami — możemy zdecydować się na samochód zastępczy!

 

Samochód zastępczy — na czym to polega? 

 

W momencie, kiedy nasz samochód odmówił posłuszeństwa, możemy wynająć samochód zastępczy. Jest to prosty sposób na to, aby nie odejmować sobie codziennego komfortu. Jak wiadomo, w natłoku codziennych obowiązków nie zawsze możliwe jest polegać na rozkładach jazdy autobusów czy tramwajów, które często są spóźnione albo wcale nie przyjeżdżają! 

 

Trudno jest korzystać z komunikacji miejskiej, zawożąc dzieci do szkoły czy robiąc duże zakupy. Rzecz jasna — nie jest to niemożliwe, ale przyzwyczajeni do komfortu, który daje nam sprawny samochód, trudno jest się nam odzwyczaić! 

 

Samochód zastępczy jest więc świetnym rozwiązaniem. Co więcej, po spełnieniu określonych warunków, koszt wynajmu samochodu zastępczego jest zwracany z polisy OC sprawcy. Jeśli niemożliwe jest, aby używać samochodu w takim samym zakresie, jak zazwyczaj, jeśli brak samochodu mocno utrudnia nam funkcjonowanie oraz jeśli ponieśliśmy wydatki z tytułu korzystania z samochodu. 

PLUSY I MINUSY WYNAJMU SAMOCHODU ZASTĘPCZEGO

 

Największy plus jest taki: jeśli wynajmujemy pojazd długoterminowo (oznacza to okres od miesiąca do pięciu lat), zdejmuje to z nas obowiązek pokrycia kosztów eksploatacji samochodu. Właścicielem samochodu, rzecz jasna, w dalszym ciągu pozostaje najemca, jednak my możemy korzystać z samochodu wedle naszego uznania! 

 

Jest jedna cecha charakterystyczna umowy: należy do niej wpisać maksymalny roczny przebieg pojazdu. Zawsze zwracajmy uwagę, czy mamy ten zapis w umowie! 

 

Zgadza się — korzystanie z innego samochodu niż nasz własny nie jest zawsze spełnienie marzeń, ale zdecydowanie lepiej jest mieć zastępstwo! Brak samochodu może nam mocno doskwierać, a na rynku jest dostępnych mnóstwo opcji wynajmu samochodu zastępczego. 

Rzecz, która nie jest najprzyjemniejsza, a związana jest bezpośrednio z wynajmem samochodu, jest następująca: nie zawsze poniesione koszty zostaną nam zwrócone przez ubezpieczalnię. Na tę decyzję składa się wiele czynników i będzie podejmowana indywidualnie do każdego przypadku. 

 

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty samochodów zastępczych — chętnie pomożemy odpowiedzieć na wszystkie pytania!

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer