Zawód mechanika, blacharza i lakiernika obarczony jest wieloma troskami! Pomoc drogowa musi być dla nas dostępna cały czas. Oczywiście — jest to praca, na którą wielu z nas się zdecydowało i absolutnie ją uwielbia, jednak jak w każdym zawodzie, występują tu pewne minusy!

Minusy pracy mechanika

Największym minusem pracy jako mechanik jest to, że wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak odpowiedzialna i angażująca jest to praca. Wielu klientów przychodzi przekonanych, że wszystko wie najlepiej. Oczywiście doceniamy, kiedy klient ma pomysł na to, co może się dziać z jego samochodem, zna swój pojazd i potrafi wyjaśnić w sposób dokładny, co się dzieje.

Wielu klientów jednak czasem potrafi kłócić się z mechanikiem! Nie tylko z mechanikiem, z resztą — i blacharz, i lakiernik boryka się z podobnymi problemami!

Mechanik — zawsze pod telefonem?

Kolejnym minusem są też częste telefony w środku nocy — wielu z klientów nie zdaje sobie sprawy, że mechanik ma też inne role społeczne. Na przykład ojca i męża — i nie zawsze może być w gotowości pod telefonem, by pomóc! Wielu mechaników jednak bardzo kocha swoją pracę i stara się pomóc swoim klientom najbardziej, jak się da.

Często też cieszymy się, że nasi klienci mają do nas tak ogromne zaufanie i postanawiają się zwracać bezpośrednio do nas. Zawsze chętnie wtedy pomożemy!

Czy praca mechanika jest dla każdego?

Pozwolimy sobie od razu odpowiedzieć na pytanie: praca mechanika nie jest dla każdego. Jakie więc cechy powinien mieć dobry mechanik?

Po pierwsze, dobry mechanik powinien być cierpliwy — do klientów, do sytuacji, z jakimi się spotyka. Musi być przygotowany na wiele okoliczności i wielu zaskakujących wydarzeń! Cechy dobrego mechanika to przede wszystkim:
wiedza,
pasja,
doświadczenie
zaangażowanie.

Wiedza jest podstawą. Jest niezbędna, aby dobrze wykonywać ten zawód. Kiedy występuje w towarzystwie pasji — nikt przecież nie chce posiadać pracy, do której przychodzi jak za karę.

Jeśli dodamy do tego również doświadczenie, posiadamy idealnego kandydata na naszego mechanika! Zaangażowanie jest dodatkowym plusem. Wtedy możemy być pewni, że nasz mechanik zrobi wszystko, aby nasz samochód był jak najbardziej sprawny!

Wielu z nas potrafi nawiązać ogromną przyjaźń z tymi, którzy coś dla nas robią — mamy ulubionego pana od remontów, ulubionego lakiernika. Mamy ulubioną kosmetyczkę, ulubioną panią w sklepie warzywnym obok — taka sama sytuacja tyczy się mechanika! A jak wiadomo, zaufana osoba to największy skarb!

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer