Często przed zimą zaczynamy myśleć o wymianie auta na nowy lub zakupie drugiego. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że stajemy się bardziej leniwi i jesteśmy podatni na chłodniejsze temperatury. Jednak zanim zabierzemy się do zakupu auta, warto pomyśleć o kilku najważniejszych kwestiach. 

 

Co trzeba zrobić przed zakupem autem?

Każdy mechanik w Gdyni Ci to powie, że najpierw należy sprawdzić historię pojazdu. Często takie auta, które są sprowadzane, są również autami, które w poprzednim okresie brały udział w wypadku. Potem zostały oczywiście odnowione i naprawione, jednak często ta naprawa jest jedynie powierzchowna, aby przyszły właściciel, który nie do końca zna się na samochodach widział piękne auto, ale nie widział tego, co jest pod spodem. Historia auta to jedno z najważniejszych czynności przed kontaktem z poprzednim właścicielem. 

 

Co jednak w przypadku, jeśli nie znasz się na autach? Skąd masz wiedzieć, że dane auto zostało naprawione dobrze? Poprzedni właściciel mówi, że coś puka w prawym kole, ale to tylko drobna usterka, którą mechanik w Gdyni spokojnie zrobi w 5 minut i nie będzie to kosztowało zbyt wiele. Skąd masz wiedzieć, że to jest prawda?

Nie ma lepszego sposobu na sprawdzenie usterek auta lub jego stanu technicznego niż udanie się do najbliższego mechanika na szybki przegląd. Dzięki temu nie wpakujesz się na minę, będziesz doskonale wiedział jakie są koszta naprawy czy wymiany danych, konkretnych części. Czasami nie warto wierzyć na słowo, ponieważ osoba, która chce sprzedać swoje auto, potrafi zataić najważniejsze informacje. Przy okazji warto odwiedzić  aby sprawdzić jak wygląda stan lakieru. Jeśli nie posiadasz miernika lakieru, na pewno w najbliższych salonie blacharskim będą takowy posiadali. Dlaczego jest on ważny? Ponieważ jeśli właściciel wspomni Ci o tym, że auto nie było nigdy naprawiane, nie brało udziału w wypadku, a znajdziesz coś niepokojącego, albo w historii pojazdu pokaże Ci się naprawa, to łatwo miernikiem lakieru sprawdzić taką rzecz. 

 

Czy warto sprawdzić karoserię i podwozie?

Oczywiście. Jeśli mechanik w Gdyni posiada podnośnik, to warto sprawdzić wszystko, co jest w aucie. Czasami jednak nawet bez podnośnika można zauważyć np. duże ogniska korozji. Stan progów, podłóg w aucie jest bardzo ważny. Czasami takie naprawy mogą przewyższyć koszt starego auta. 

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer