co sprawdzić w aucie przed świętami

Święta to czas spotkań z najbliższymi. Jednak nie wszyscy nasi bliscy mieszkają na tyle blisko, żeby można było wybrać się do nich na piechotę. Najczęściej w odwiedziny wybieramy się więc samochodem. Byłoby kiepsko, gdyby zdarzyła nam się wtedy usterka, która uniemożliwiłaby nam wyjazd do rodziny. Dlatego warto odwiedzić warsztat samochodowy Gdynia i sprawdzić kilka rzeczy w aucie przed wyjazdem na Święta.

Sprawdź stany płynów w aucie

Jednymi z najbardziej powszechnych usterek i jednocześnie takich, którym bardzo łatwo było zapobiec, są kłopoty spowodowane brakiem jakiegoś płynu w aucie. Stan większości płynów jesteś w stanie sprawdzić samodzielnie, ale jeśli nie potrafisz lub nie chcesz tego robić, możesz skorzystać z pomocy mechanika samochodowego w Gdyni.

Przede wszystkim sprawdź stan oleju silnikowego, szczególnie wtedy, gdy bardzo dawno go nie wymieniałeś. Powszechnym zjawiskiem są niestety wycieki oleju, które powinieneś jak najprędzej naprawić. W warsztacie samochodowym w Gdyni zrobisz to bez problemu. Umów się na wizytę jeszcze przed Świętami, a jeśli się nie uda, to doraźnie dolej tyle oleju, aby jego poziom oleju był odpowiedni. Naprawą samochodu w Gdyni zajmiesz się na spokojnie po Świętach.

Kolejny płyn do sprawdzenia to płyn chłodniczy. Przypominamy, że jeśli nie chcesz przykrej niespodzianki, powinieneś mieć profesjonalny płyn chłodniczy. Taki płyn jest przystosowany do pracy w bardzo niskich temperaturach. Kupowanie go z niesprawdzonych źródeł albo o zgrozo wlewanie wody do zbiorniczka wyrównawczego grozi jego zamarznięciem. W takiej sytuacji możesz oczywiście skorzystać z holowania w Gdyni, ale po co sobie psuć nerwy?

Warto też sprawdzić stan płynu do spryskiwaczy. W sezonie zimowym ze względu na panujące warunki atmosferyczne zużywa się go naprawdę sporo. Najlepiej więc będzie, jeśli będziesz go woził ze sobą w bagażniku, gdyby się niespodziewanie skończył.

Hamulce to punkt konieczny do sprawdzenia

Jest jeszcze jeden płyn, który warto sprawdzić przed wyjazdem na Święta. Jest nim płyn hamulcowy. Bez niego hamulce nie są w stanie prawidłowo funkcjonować. A umówmy się – hamulce są kluczowe, jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwo na drodze.

Jeśli mowa o płynie hamulcowym, nie możemy nie wspomnieć o sprawdzeniu hamulców. Najlepiej będzie jeśli skorzystasz z wizyty u mechanika w Gdyni. Sprawdzi on stan Twoich klocków i tarcz hamulcowych. Jeśli będą wymagały wymiany, zrobi to bez problemu. Jest to naprawa bardzo szybka, więc jeśli mechanik znajdzie dla Ciebie czas, załatwisz to jeszcze przed Świętami.

co sprawdzić w aucie przed świętami

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy wszystkiego dobrego! I bezpiecznej drogi!

Ocena
CategoryAktualności

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer