Dzień Wszystkich Świętych, zwany Świętem Zmarłych jest niezwykle ważnym świętem dla Polaków. Zdecydowana większość z nas wybiera się tego dnia na cmentarze, aby odwiedzić swoich zmarłych bliskich i zapalić im świeczkę, pokazać im, że pamiętają. Nierzadko musimy pokonać wiele kilometrów, aby się na dany cmentarz dostać. Co będzie, jeśli auto się nam popsuje w drodze? Czy mechanik jest dostępny w dzień Wszystkich Świętych?

Zadbaj o auto przed dniem Wszystkich Świętych

Serdecznie polecamy skorzystanie z usług mechanika w Gdyni przed tym ważnym dla nas świętem. Unikniesz w ten sposób sytuacji, kiedy auto mogłoby odmówić posłuszeństwa w trakcie podróży czy tuż przed nią. Bo umówmy się – ogromna liczba usterek często wynika z naszego zaniedbania. 

Oczywiście wiemy, że w dzisiejszym zabieganym świecie ciężko jest znaleźć chwilę na odwiedziny u mechanika samochodowego, ale spójrz na to w ten sposób – lepiej naprawić małą usterkę wtedy, kiedy odpowiada Ci termin i możesz sobie na to pozwolić, niż dopuścić do sytuacji, kiedy zmarnujesz dzień lub dwa na szukanie mechanika na cito. 

Poza wizytą u mechanika przed każdą dłuższą podróżą przypominamy, że warto sprawdzić stan płynów w naszym aucie – olej, płyn chłodniczy, płyn do spryskiwaczy, olej do wspomagania kierownicy, a także filtry – filtr oleju, filtr powietrza, filtr paliwa i filtr kabinowy. Większość z tych rzeczy, jesteś w stanie sprawdzić samodzielnie. Pamiętaj także o sprawdzeniu ciśnienia w kołach.

Usterka lub kolizja w trakcie podróży w dzień Wszystkich Świętych – czy znajdę mechanika?

Jeśli w trakcie podróży na cmentarz, gdzie spoczywają Twoi bliscy, dojdzie do kolizji lub poważniejszego wypadku, możesz być spokojny o auto – pomoc drogowa Gdynia dostępna jest 24 godziny na dobę. Pomożemy Ci o każdej porze dnia i nocy. Jeśli wyrazisz taką chęć, w kolejnych dniach zajmiemy się też likwidacją szkód komunikacyjnych. Wszystko po to, żebyś Ty mógł zająć się sprawami ważnymi dla Ciebie. 

Co jednak, jeśli dojdzie do zwykłej usterki, a nie kolizji czy wypadku? Zachęcamy do przeczekania dnia Wszystkich Świętych i skontaktowanie się z mechanikiem samochodowym Gdynia kolejnego dnia. Może możesz się wybrać na groby bliskich innym środkiem transportu? Albo odbyć podróż z innym członkiem rodziny jego autem? 

Jeśli nie masz takiej możliwości i auto jest Ci niezbędne do funkcjonowania, możesz oczywiście próbować skontaktować się z mechanikiem. Pamiętaj jednak, że jest to szczególny czas nie tylko dla Ciebie i że większość z nas odwiedza tego dnia swoich bliskich, mechanicy także. 

Życzymy bezpiecznej i bezawaryjnej jazdy! Uważajcie na siebie, ruch będzie tego dnia z pewnością dużo większy niż na co dzień. 

 

Ocena
CategoryAktualności

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer