Bardzo często dostajemy zapytania, czy mechanik może zlikwidować drobne ryski. Ludzie są zazwyczaj zawiedzeni odpowiedzią – mechanik nie zajmuje się likwidowaniem rys na karoserii. Za to lakiernik samochodowy Gdynia zajmie się tym z przyjemnością!

Czy można usunąć rysy samodzielnie?

Wiele osób chcąc zaoszczędzić, decyduje się na samodzielne usuwanie rys, które pojawiły się na lakierze auta. Jest to oczywiście możliwe, ale wymaga czasu, dużej precyzji i cierpliwości. A i tak nie zawsze efekt będzie zadowalający.

Aby usunąć rysy samodzielnie, należy zaopatrzyć się w niezbędne do tego przedmioty. W zależności od preferencji i stopnia uszkodzeń lakieru mogą to być polerka, gąbka polerska, pasta do polerowania, pisaki lub kredki do lakieru, wosk koloryzujący albo mały lakier do zaprawek.

Zazwyczaj producenci nie dołączają do nich instrukcji, jak usunąć, a raczej jak zamaskować rysy na lakierze, więc jesteś zdany sam na siebie i na tutoriale dostępne w internecie. Dlatego też zdecydowanie polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko skorzystać z usług zakładu lakierniczego Gdynia.

Jak wygląda usunięcie rys przez lakiernika?

Samodzielne likwidowanie rys na karoserii Twojego samochodu może Ci się oczywiście udać, gdy bardzo się do tego przyłożysz, ale nie będzie to rozwiązanie tak trwałe, jak skorzystanie z usług profesjonalnej lakierni Gdynia.

Nawet drobne rysy wymagają odpowiedniego przygotowania powierzchni i dobrania idealnego koloru lakieru. Nikt nie zrobi tego tak dobrze jak doświadczony lakiernik samochodowy Gdynia. Nawet gdy zarysowania są płytkie, lakiernik musi wyszlifować powierzchnię i przygotować ją do późniejszego malowania.

Czasami rysy wydają się niewielkie, ale gdy znajdują się np. na granicy elementów i są na Twoim aucie długo, mogła pojawić się korozja, której mogłeś nie dostrzec na pierwszy rzut oka. Wtedy lakiernik będzie musiał się jej pozbyć, a także wykonać bazę, którą następnie będzie lakierował.

Dobranie idealnego odcienia lakieru jest bardzo istotnym elementem pracy lakiernika. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że jesteś w stanie dobrać go samodzielnie, najprawdopodobniej się mylisz. Różnice w kolorze lakieru są widoczne i wyglądają bardzo nieestetycznie.

Gdy zarysowaniu towarzyszą wgniecenia, konieczne będą poprawki blacharskie, których chętnie podejmie się zakład blacharski Gdynia. Pozbędzie się on wgnieceń, a lakiernik Gdynia dokona lakierowania. Dzięki temu Twoje auto będzie wyglądało jak nowe i nikt się nie zorientuje, że były tam jakieś zarysowania czy wgniecenia. Zapraszamy więc do skorzystania z usług warsztatu blacharsko-lakierniczego Gdynia.

Ocena
CategoryAktualności

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer