holowanie Gdynia

Stało się! Stłuczka, wypadek – samochód potrzebuje holowania. Co więcej – nie musi się wcale nic wydarzyć na drodze – czasem wystarczy zwykła awaria. Być może przegapiliśmy pewne znaki, może zignorowaliśmy dziwny stukot z silnika. W każdym razie – teraz holowanie jest nieuniknione. 

Jeśli chcesz się dowiedzieć: 

  • jak prawidłowo holować samochód, 
  • do kogo się zgłosić,
  • jak przygotować pojazd, 
  • czego potrzebujesz do holowania, 
  • czy Twoje ubezpieczenie pokrywa koszt holowania, 

Przeczytaj dzisiejszy tekst! 

Jak prawidłowo holować samochód? 

Przede wszystkim należy zadbać o to, aby lina, której potrzebujemy do holowania była cały czas odpowiednio napięta. To bardzo, bardzo ważne! Zwłaszcza gdy za oknem pogoda nie rozpieszcza. Oblodzone drogi z pewnością nie ułatwiają całego przedsięwzięcia. 

Nie należy zapominać o tym, że w razie zmiany skrętu czy też pasa, obydwa samochody mają obowiązek to sygnalizować. Często uważa się, że wystarczy, gdy zrobi to pojazd sterujący – nic bardziej mylnego. Warto również zaznaczyć, że prędkość, z jaką możecie się poruszać to 30 km/h w terenie zabudowanym, w niezabudowanym – 60 km/h. 

Do kogo się zgłosić, gdy potrzebujesz holowania? 

Najbezpieczniej będzie, jeśli zgłosisz się do odpowiedniego serwisu. Nasz warsztat samochodowy Gdynia z pewnością zapewni Ci odpowiednie warunki – zwłaszcza, jeśli ma Ci towarzyszyć niedoświadczony kierowca. 

Potrzebujesz holowania w Gdyni? Zgłoś się do nas! 

Jak przygotować pojazd?

Przede wszystkim – nie korzystamy ze świateł awaryjnych – w zupełności wystarczy trójkąt ostrzegawczy, który umieszczamy po lewej stronie. Liny nie wolno doczepiać ani do zawieszenia, ani do zderzaków – samochody zazwyczaj mają specjalne miejsce, gdzie jest to możliwe. 

Czego potrzebujesz do holowania? 

Przede wszystkim liny o długości 4-6 m. Kolejną pozycją obowiązkowego wyposażenia jest trójkąt ostrzegawczy, a także kable rozruchowe. To wszystko powinno znajdować się w pojeździe. 

Czy Twoje ubezpieczenie pokryje koszt holowania? 

Jeśli zdarzyło się, że pojazd nie był odpowiednio holowany, wszystkie koszta spoczywają na holującym. Jeśli chodzi o wyrządzone w ten sposób szkody na innych pojazdach, to powinno zostać pokryte z OC. Najlepiej, jeśli wykupując ubezpieczenie na wstępie ustalisz, co robić w takiej sytuacji. 

holowanie gdynia

Żeby jednak nie dopuścić do takich zdarzeń, warto wiedzieć, jak odpowiednio holować. Mamy nadzieję, że dzięki nam nie popełnisz w przyszłości żadnych błędów. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą! Serwis samochodowy Gdynia z przyjemnością Ci pomoże. 

 

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer