auto pomoc gdynia

Szczególnie młodzi kierowcy nierzadko zastanawiają się nad tym, w jakich sytuacjach potrzebna im będzie auto pomoc Gdynia. Specjalnie dla Was więc przygotowaliśmy ten tekst. Dowiecie się z niego, kiedy i jak wzywać lawetę, w jakich sytuacjach należy wezwać pomoc, kiedy nie jest potrzebne holowanie, a wystarczy sama naprawa przy drodze. 

Jeśli jesteście ciekawi, koniecznie czytajcie dalej! 

Laweta nie zawsze potrzebna 

Młodzi kierowcy często jeszcze nie są zbyt obeznani – nie wiedzą, jaki rodzaj usterek można naprawić samodzielnie. A jest ich całe mnóstwo! Nie martwcie się więc – naprawdę sporo uszkodzeń można naprawić samodzielnie, do innych potrzebna będzie auto pomoc (jednak nie będzie konieczne przewiezienie samochodu do serwisu), a naprawdę niewielka ilość wymaga poważniejszych kroków, takich jak wezwanie lawety. Sądzimy, że każdy się domyśla, jaki rodzaj wypadku wymaga dodatkowych kół. 😉 

Najważniejszym krokiem jest dobre poznanie swojego samochodu. Warto, abyście wiedzieli, jakie kontrolki odpowiadają za co. Spokojnie! Niczego, póki co nie trzeba uczyć się na pamięć. Doskonałym rozwiązaniem jest instrukcja samochodu, gdzie powinniśmy być w stanie przeczytać najważniejsze informacje odnośnie do pojazdu. Spokojnie! Pamiętaj, że do pomocy drogowej zawsze możesz się zwrócić i telefonicznie spytać o wiele spraw. 

Usterki – poważniejsze niż sądzimy

Należy pamiętać, aby nie kierować się też zbyt dużym optymizmem! Dobrym przykładem jest dolanie oleju – u nie warto ufać kontrolkom w stu procentach i raczej należałoby skonsultować to z kimś bardziej doświadczonym. Gdy silnik będzie wyłączony przez dłuższy czas, jego poziom może się zmienić. Co więcej – tutaj zdecydowanie nie liczy się ilość. Może im mniej, tym lepiej to nie do końca poprawne zdanie, ale zdecydowanie z olejem nie wolno nam przesadzać. 

Jak się pewnie domyślacie – gdy auto jest całkowicie niezdolne do pracy, wtedy powinniśmy zdecydować się na holowanie lub lawetę. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, wybrać numer i pomoc drogowa powinna wkrótce się pojawić. Pamiętaj! Wiele takich sytuacji ubezpieczonych będzie w Twojej polisie. 

Potrzebny samochód zastępczy Gdynia? Nie zwlekaj! Skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych usług, wiesz, gdzie się zgłosić. Działamy na rynku od wielu lat i możemy pochwalić się sporą ilością zadowolonych klientów! 

auto pomoc gdynia

Masz jakieś pytania? Napisz do nas! Z przyjemnością rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. 

 

Ocena
CategoryAktualności

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer