mechanik samochodowy gdynia

Nie raz, nie dwa, kupując samochód od osoby prywatnej (a nawet handlarza) okazuje się, że mamy całe mnóstwo do zrobienia! Oczywiście, pewne usterki wychodzą dopiero po czasie i sprzedający nie mieli o nich pojęcia. Zdarza się i tak! 

Niestety, możemy natknąć się również na nieuczciwych ludzi, którzy zechcą sprzedać nam coś, co za moment przestanie działać – samochody, które są uszkodzone, pojazdy, które były mocniej naprawiane jako “bezwypadkowe”. Nie wszystko jesteśmy w stanie od razu zweryfikować – możemy jednak sprawdzić, czy pojazd jest bezpieczny, żeby na pewno nie stała nam się żadna krzywda po drodze – ani, rzecz jasna, nie stanowić zagrożenia dla innych kierowców. 

Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób sprawdzić, czy samochód jest bezpieczny? Przeczytaj dzisiejszy tekst! 

Zacznij od sprawdzenia stanu pasów bezpieczeństwa

Pasy bezpieczeństwa to bardzo, bardzo ważny element! Nierzadko ratują życie – dobrze funkcjonujące pasy są więc podstawą. Jak rozpoznać, czy coś z nimi nie tak? 

Przede wszystkim pierwszą rzeczą, która powinna nas zaalarmować, to różnego rodzaju pęknięcia, przedarcia. Użytkując pasy na co dzień raczej nie jest możliwe to, aby doprowadzić je do złego stanu. 

Kolejny element: jeśli spróbujesz pas rozwinąć i napotykasz problemy albo próbujesz rozwinięty zwinąć z powrotem i mechanizm nie działa, powinna Ci się od razu zapalić czerwona lampka. To znak, że pas mógł zostać użyty w awaryjnej sytuacji. Uwaga – jednak niekoniecznie musi tak być. Dlatego przed zakupem samochodu (albo tuż po) warto udać się do odpowiedniego miejsca jak na przykład warsztat samochodowy Gdynia.  

Sprawdź, czy samochód był blachowany

…i lakierowany. To kolejny sygnał, że samochód mógł ulec wypadkowi. Uwaga – jednak po raz kolejny, wcale nie musi tak być! Czasem powodem, dla którego samochód został odwieziony do lakiernika, jest zwykłe otarcie czy niewielka, w gruncie rzeczy niegroźna, kolizja. Co jednak na pewno będzie oznaczać, że samochód jest powypadkowy? Dach, który był ponownie lakierowany! 

Oceń, w jakim stanie są poduszki powietrzne 

Jest na to bardzo prosty sposób – przy uruchamianiu pojazdu sprawdź, czy zapala się kontrolka! Jeśli nie – jest to dla Ciebie sygnał, że poduszki powietrzne nie są sprawne. 

mechanik samochodowy gdynia

To już wszystko, co przygotowaliśmy dla Ciebie na dziś. Już wkrótce będzie dostępna część druga wpisu – sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, aby upewnić się, że Twój pojazd jest w pełni bezpieczny! Pamiętaj, że najlepiej pomoże Ci w tym zaufany mechanik – dlatego sprawdź hasło: mechanik samochodowy Gdynia

 

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer