naprawy powypadkowe Gdynia

Lato coraz bliżej, a to oznacza, że coraz częściej wybierać się będziemy na różnego rodzaju wycieczki. Miejsc do odpowiedzenia jest całe mnóstwo, a chęci – jeszcze więcej, zwłaszcza po okresie pandemii. Najczęstszym wybieranym pojazdem jest rzecz jasna samochód. Nic dziwnego – jest to rozwiązanie wygodne i bezpieczne. 

Jednak nie wolno zapominać, że na drodze zdarzać się może całe mnóstwo sytuacji, których zwyczajnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jak więc zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa na drodze? Zachęcamy do lektury! 

 

Pasy to podstawa! 

Wiele dramatycznych zakończeń wypadków samochodowych można było uniknąć, gdyby kierowca lub pasażerowie mieli zapięte pasy. Niestety – bardzo często nie mają! Dlatego nie bagatelizujmy tego – koniecznie musimy pamiętać, aby pasy były zapięte przez cały czas jazdy. Wielu pasażerów czy kierowców ma tendencję do tego, że widząc na przykład cel podróży odpinają pas. To niedobrze – pamiętajmy, że to właśnie wtedy kierowca traci czujność. Dlatego też “pod domem” zdarza się ogromna liczba kolizji! 

Nie zapominajmy więc o pasach – przecież i tak zdążymy je rozpiąć! 

 

Posprzątaj w samochodzie

Jak to często bywa, w samochodach pojawia się wiele przedmiotów codziennego użytku albo po prostu… Śmieci. Plastikowe butelki, opakowania po różnego rodzaju przedmiotach. Wydawać by się mogło, że lekkie rzeczy nie mogą mieć wpływu na bezpieczeństwo w pojeździe – jednak nic bardziej mylnego! Wyobraź sobie sytuację, gdy kierowca musi szybko zareagować, ale rozproszy go dźwięk wydany przez któryś z niepotrzebnych przedmiotów, albo co gorsza – jakimś sposobem zasłoni mu oczy, ukróci pole widzenia? Może brzmi to absurdalnie, ale niestety- takie sytuacje się zdarzają. 

 

Podróżujesz z dzieckiem? Trzymaj jego zabawki i akcesoria w jednym miejscu 

Wielu rodziców doskonale wie, że aby zająć malucha podczas jazdy należy uzbroić się w potężną artylerię akcesoriów! W porządku – ale nie pozwólmy, aby te były luźno puszczone w samochodzie. Z jakiego powodu? Podczas wypadku taka zabawka czy butelka może zrobić nam krzywdę. Ostrzejszy element może mocno poobijać, albo co gorsza – zabawka może ulec zniszczeniu, a jej kraniec dostać nam się chociażby do oka! Nie wspominając o tym, że jeśli dziecko podczas wypadku trzyma daną zabawkę w buzi, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że się nią udławi. 

Jak widać – podczas jazdy należy być bardzo ostrożnym! Warto również pamiętać o tym, żeby przed jazdą udać się do mechanika. Jeśli szukasz mechanika Gdynia, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług! 

 

naprawy powypadkowe Gdynia

 

Zdarzył się wypadek? Naprawy powypadkowe Gdynia czekają! 

5/5 - (1 vote)
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer