mechanika

Mimo że tegoroczny Sylwester będzie się znacznie różnił od tych zeszłorocznych – obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się – mimo wszystko może wydarzyć się sytuacja, w której potrzebować będziemy mechanika. Co wtedy zrobić? Gdzie szukać?

Jak wiadomo – okoliczni mechanicy z pewnością zamieszczą w swoich warsztatach czy na stronach internetowych stosowne informacje. Sylwester czy Nowy Rok to jednak mimo wszystko dni wolne od pracy i warto to uszanować. Rzecz jasna, wiadomo, że czasami zdarzają się sytuacje niecierpiące zwłoki. Warto jednak wiedzieć, jakie to – aby niepotrzebnie nie jeździć w noc sylwestrową czy nowy rok!

Jakie usterki samochodowe są najpilniejsze?

Większość usterek jest takich, że można z nimi zaczekać. Samochody, tak czy siak, w warsztacie spędzą jeszcze dzień lub dwa, zanim mechanicy się nimi odpowiednio zajmą. Warto jednak dodać, że cała masa usterek zaczyna się od rzeczy małych – i gdyby zareagować właśnie na te małe, można by uniknąć całej masy przykrych konsekwencji. Jeśli coś Cię więc niepokoi – nie zwlekaj! Być może podczas Bożego Narodzenia, Sylwestra czy Nowego Roku nie warto jechać na gwałt do mechanika, ale odpowiednio wcześniej czy tuż po – jak najbardziej.

Olej w płynie chłodzącym

To akurat bardzo, bardzo pilna usterka! Jak ją rozpoznać? Dzięki tłustym śladom w zbiorniczku wyrównawczym układu chłodzenia. Jak olej może dostać się do płynu chłodzącego? Przez przepaloną uszczelkę pod głowicą. Jeśli podejrzewamy taką sytuację – nie wolno zwlekać, ponieważ silnik może przestać działać akurat wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Warto się temu przyjrzeć, zwłaszcza gdy jeździmy na krótkich trasach.

Zapach paliwa w samochodzie

Tutaj każdemu powinna pojawić się czerwona lampka! Zapach paliwa zazwyczaj nie wróży niczego dobrego. Może nawet skończyć się pożarem, więc natychmiastowa diagnostyka jest niezbędna. Nie wolno tego ignorować – ludzki węch potrafi się szybko przyzwyczaić do zapachów i po pewnym czasie może nam zobojętnieć. Wtedy nieszczęście gotowe!

Głośny wydech

Tutaj równie należy szybko zareagować – wydech najprawdopodobniej zardzewiał i może po prostu odpaść, pociągając za sobą kilka innych elementów. Nie stanowi to zagrożenia wyłącznie dla nas, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego jak najszybciej znajdź dobrego mechanika i dokonaj niezbędnej diagnostyki!

mechanika

Sprawdź, jaką ofertę przygotowaliśmy dla Ciebie. Mechanika, blacharstwo, lakiernictwo – wszystkim zajmujemy się kompleksowo!

Ocena
CategoryAktualności

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer