Majówka już za klika dni! Odnosimy wrażenie, że to ulubiony długi weekend Polaków – wiosna, słońce, ciepło, ale jeszcze nie upał, przebywanie na świeżym powietrzu, pierwsze grille i pierwsze w sezonie wycieczki. Jeśli i Ty wybierasz się na majówkową wycieczkę, sprawdź, jak dojechać na nią bezpiecznie, żeby auto pomoc Gdynia nie musiała interweniować!

Zasady bezpiecznej jazdy

Jest kilka zasad, których należy się bezwzględnie trzymać i kilka takich, które nie są obligatoryjne, ale warto ich przestrzegać, żeby zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich oraz nie narażać na niebezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Pierwszą podstawową zasadą bezpiecznej jazdy są zapięte pasy bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że zawsze o to dbasz i nikt nie musi Ci o tym specjalnie przypominać. Opony z dobrym bieżnikiem to kolejny punkt z listy rzeczy zwiększających bezpieczeństwo. Pamiętaj, że przełom kwietnia i lipca to dobry czas na wymianę opon z zimowych na letnie. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, umów się na wizytę w naszym warsztacie samochodowym Gdynia po majówce.

Kolejne ważne sprawy to prawidłowa pozycja za kierownicą oraz czyste szyby, lusterka i… światła! Kto choć raz jechał po zmroku przez ciemny las z brudnymi reflektorami, z pewnością doceni fakt, że o tym przypomnieliśmy. Wracając jednak do pozycji za kierownicą – kierowca nie może siedzieć ani zbyt blisko, ani zbyt daleko, bo musi swobodnie i bez wysiłku naciskać wszystkie pedały. Ważne także, żeby siedzenie nie było zbyt nisko i żeby nie miało pozycji zbyt leżącej – widzenie tego, co przed maską, jest niezwykle istotne.

Co warto sprawdzić u mechanika przed daleką wyprawą?

Jest kilka aspektów, które powinieneś sprawdzić, zanim wybierzesz się w podróż. Z niektórymi możesz poradzić sobie sam, zachęcamy jednak do sprawdzenia stanu pojazdu u mechanika samochodowego Gdynia. Co specjalista, to specjalista.

Przede wszystkim warto, żebyś sprawdził stan Twoich hamulców – klocki, tarcze, płyn hamulcowy. To bez wątpienia jedna z najważniejszych zmiennych, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze. Mechanik samochodowy Gdynia wymieni je, jeśli zajdzie taka konieczność. Oczywiście nie zaszkodzi sprawdzić też wszystkich innych od hamulcowego płynów w aucie.

Gdy będziesz pewny, że stan techniczny Twojego samochodu jest bardzo dobry, możesz śmiało ruszać w drogę. Jedź płynnie, zachowuj bezpieczną odległość od aut przed Tobą, stosuj się do przepisów ruchu drogowego i staraj się trzymać obie ręce na kierownicy, a zwiększysz tym samym swoje bezpieczeństwo.

Ocena
CategoryAktualności

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer