Wiele z nas nie zwraca większej uwagi na pracę blacharza w warsztacie samochodowym. Skupiamy się najczęściej na lakierniku i jego zadaniach, ponieważ te widać gołym okiem. Natomiast od rzetelnej pracy blacharza zależy trwałość naszego samochodu oraz bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Czym zatem kierować się przy wyborze blacharza? Oto kilka najistotniejszych kwestii.

Bogata oferta

Warto zwrócić uwagę, jak szeroką ofertę posiada wybrany warsztat świadczący usługi blacharskie. Sprawdźmy, czy ma bogatą sieć partnerską, zagwarantuje to dostępność oryginalnych części od licznych producentów. Dzięki temu w jednym warsztacie naprawimy auta rozmaitych marek oraz typów. Pamiętajmy, by warsztat blacharski posiadał wszelkie uprawnienia i autoryzacje. Firma, która działa nielegalnie w przysłowiowym garażu będzie tania, ale kiedy niespodziewanie się zamknie, nie będziemy w stanie dochodzić naszych praw w ramach reklamacji czy gwarancji.

Doświadczona kadra

Nie zapominajmy o tym, aby zapytać wybranego blacharza o jego doświadczenie zawodowe, przebyte szkolenia, certyfikacje. Dyplomy i kursy, które fachowiec ma na koncie świadczą o tym, że nie spoczywa na laurach, ciągle się uczy, jest na bieżąco z nowymi rozwiązaniami. Blacharstwo samochodowe, jak każda inna dziedzina, wymaga nieustannego doskonalenia i nadążania za zmieniającymi się technologiami, by pozostać nowoczesną.

Zaplecze techniczne

Nawet najlepszy blacharz nie zdziała cudu, kiedy warsztat samochodowy nie będzie odpowiednio wyposażony. Zgrzewarki, ramy pomiarowe czy urządzenia do badania geometrii to tylko niektóre sprzęty umożliwiające blacharzowi przeprowadzenie niezbędnych prac przy naszej karoserii w sposób gwarantujący najwyższą jakość.

Likwidacja szkody

Możliwość bezgotówkowego rozliczenia napraw osobom poszkodowanym w wypadku to kolejna pożądana cecha dobrego warsztatu samochodowego świadczącego usługi blacharskie. Dodatkowym atutem będzie pomoc ze strony pracowników w zgłoszeniu szkody do ubezpieczyciela i jej likwidacji. Z pewnością w razie wypadku docenimy również możliwość skorzystania z samochodu zastępczego na czas naprawy naszego auta.

Podsumowując, warto zwrócić uwagę na wszystkie wymienione czynniki, ponieważ od jakości pracy blacharza zależy nasze bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Źle przeprowadzone prace blacharskie powodują ogromne ryzyko podczas wypadku komunikacyjnego. Będąc w okolicach Trójmiasta warto wybrać nasz warsztat Auto Dobrucki gwarantujący najwyższą jakość usług blacharskich w Gdyni!

 

5/5 - (1 vote)
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer