Posiadanie samochodu to rzecz jasna ogromna wygoda, ale nierzadko też spory wydatek! Nawet niezawodny pojazd może się kiedyś zepsuć albo chociaż nabawić się paru usterek. Sprawdźmy, jakie są te najpopularniejsze! 

Usterki samochodowe – częściej, niż nam się wydaje! 

Najbardziej na usterki narażone są rzecz jasna samochody używane. Kupując takie od kogoś, nigdy nie możemy być w stu procentach pewni, czy wszystko jest tak, jak przedstawiono wcześniej w ogłoszeniu. Jest jeden sposób, by zadbać o to, aby żadne usterki nam się nie zdarzały i nie psuły radości z posiadania auta. Wybór dobrego mechanika!

Warto wspomnieć, że niektóre usterki są bezpośrednio przypisane do marek samochodów! Dziś jednak zajmiemy się tymi najczęściej spotykanymi, bez znaczenia, z jakim samochodem mamy do czynienia. 

Mechanika właśnie, a także blacharstwo i lakiernictwo – a właściwie ich odpowiedni usługodawcy, są kluczowi, aby nasz pojazd służył nam przez długie lata i był bezpieczny.  Z jakimi usterkami więc borykamy się najczęściej? 

Przebite opony

To jest coś, na co naprawdę nie mamy wpływu i mieć już nie będziemy. A przebita opona właśnie może skutecznie popsuć nam wyjazd! Nie możemy niestety temu zapobiec, ale możemy na pewno zabezpieczyć się na taką okoliczność. Wystarczy tylko mieć przy sobie zapasową oponę i wszelkie, niezbędne akcesoria do jej wymiany. Pamiętajmy o kontrolowaniu jej ciśnienia! 

Kłopot z akumulatorem

Jesteśmy przekonani, że większości z nas przydarzyła się sytuacja, że będąc w pośpiechu nagle okazuje się, że… Akumulator jest rozładowany! Żeby zapobiec takim sytuacjom, warto po prostu to kontrolować i raz w tygodniu doładowywać. 

Jak jeszcze możemy zadbać o akumulator? Należy jego poszczególne części odpowiednio konserwować, czyścić i dbać o odpowiedni poziom elektrolitu. 

Usterki silnika

Na te trzeba szczególnie uważać! Do awarii silnika należą usterki mechaniczne, problemy z turbosprężarką czy awarie układu smarowania. Dlatego właśnie tak ważna jest odpowiednia kontrola – i dobry kontakt z mechanikiem! Nie obawiajmy się zadzwonić z nawet najmniejszym problemem. Być może jest dużo większy, niż może nam się wydawać! 

To już wszystko, co przygotowaliśmy na dziś! Więcej o usterkach napiszemy w kolejnym wpisie. To naprawdę temat rzeka! 

Samochód, Drogi, Opona, Asfalt, Pojazdu, Jazdy, Koło

Jakie usterki Wam przydarzają się najczęściej? Czy może pierwsza, poważniejsza dopiero przed Wami? Co Was najbardziej zaskoczyło, co się zepsuło a sądziliście, że nie powinno? Podzielcie się z nami historiami w komentarzach! 

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer