Stało się! Samochód do naprawy. Mamy nadzieję, że nie w najmniej odpowiednim momencie – choć tak właśnie nasze samochody lubią psuć się najbardziej – i bez większych strat jesteś w stanie odwieźć samochód do mechanika. 

Wiesz, na co zwrócić uwagę, wybierając mechanika – jednak warto również znać zestaw pytań, które mechanikowi zadać od razu. Nie od dziś wiadomo, że w biznesie najważniejsza jest komunikacja – jasne formułowanie potrzeb to pierwszy krok, aby być zadowolonym z usługi! 

Dlatego już dziś dowiedz się, jakie pytania zadać, kiedy oddajesz samochód do naprawy. Zapraszamy do lektury! 

Co zrobić, zanim oddam samochód do naprawy?

Wielu Klientów to dziwi, ale nie wystarczy po prostu przywieźć samochodu. Zanim oddasz samochód do naprawy upewnij się, że zabrane z niego zostały wszystkie rzeczy osobiste i śmieci (to ostatnie wydaje się oczywiste, ale niestety, często nie jest!). Sprawdź dokładnie wszystkie schowki, siedzenia, wycieraczki. To jest również doskonała okazja do odnalezienia wielu, zagubionych wcześniej, przedmiotów! 

Weź ze sobą również wszystkie klucze, jakie posiadasz. Nie zapomnij o niezbędnych dokumentach. Wypytaj mechanika dokładnie, czego potrzebuje. Upewnij się, że posiadasz wszystko, o co mechanik, lakiernik czy blacharz zapyta! 

I właśnie – nie bój się pytać. Z pewnością mechanik to doceni! Pomóż mu rozwiać wszystkie swoje wątpliwości. 

Nie bój się pytać o cenę

Naprawa samochodu, skorzystanie z takich usług jak blacharstwo i lakiernictwo to rzadko jest przyjemny wydatek. Rzecz jasna – dobra usługa musi dobrze kosztować, dlatego unikaj podejrzanie tanich warsztatów. 

Co wpływa na cenę? 

  • Rodzaj szkody,
  • czas wykonania, 
  • okres w roku, 
  • rodzaj pojazdu, 
  • i inne czynniki, które mogą pojawić się “w trakcie”.

Co do ostatniego podpunktu – każdy mechanik, blacharz czy lakiernik ma obowiązek poinformować Cię o dodatkowych działaniach, jakie zamierza podjąć – zwłaszcza jeśli oznaczać będą podniesienie ceny! Pamiętaj – nie na wszystko musisz się zgadzać. Dobry mechanik z pewnością doradzi Ci najkorzystniejsze rozwiązania. 

Pytaj o czas oczekiwania

Utrata samochodu, nawet na krótki czas, może być dość uciążliwa – zwłaszcza, gdy nie został nam zaoferowany zastępczy pojazd. Dlatego śmiało spytaj mechanika, ile naprawa potrwa i czy ma w tym momencie gorący okres w warsztacie. Jeśli wyjątkowo zależy Ci na czasie – wybierz warsztat, który nie jest tak oblężony, ale pamiętaj, żeby nie obniżać wymagań co do jakości wykonanej usługi! Warto posiłkować się informacjami zamieszczonymi w internecie. 

Sprawdź naszą ofertę już dziś! 

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer