W momencie kiedy bierzesz udział w wypadku czy Twoje auto przestaje działać, to Twoje nerwy potrafią Cię przytłoczyć. Często w takich przypadkach pierwsze o czym na szczęście myślimy to wezwanie pomocy drogowej. Jest to pierwszy krok, który powinniśmy uczynić, ponieważ jest on najważniejszy. 

 

Najpierw wezwij pomoc drogową!

Jeśli nigdy nie wezwałeś pomocy drogowej, bo nie miałeś takiej potrzeby, możesz nie wiedzieć, że to nie jest droga sprawa. Wiele osób przez długie lata nie wzywają pomocy drogowej, ponieważ uważają, że ich na to nie stać albo nie mają dobrego, poleconego serwisu ze swoich stron. Jednak wezwanie pomocy drogowej wcale nie jest takie drogie. Często droższe są naprawy auta podczas samodzielnego holowania auta. Osoby, które nigdy tego nie robiły, nie są doświadczone, a to zwiększa ryzyko uszkodzenia pojazdu jeszcze bardziej. Mało osób również ma świadomość, że czasami holowanie auta jest niedozwolone i mogą z tego tytułu wyniknąć pewne problemy, takie jak mandat. Często wezwanie pomocy drogowej również jest finansowane z naszego pakietu AC, jeśli takowy mamy wykupiony. 

Oczekując na pomoc drogową

Jeśli wyzwałeś już pomoc drogową i oczekujesz na jej przyjazd zapewnij sobie i osobom, które z Tobą przebywają bezpieczeństwo. Jeśli nie jesteś w stanie zabrać pojazdu z drogi, ponieważ jest on unieruchomiony, to ustaw trójkąt. Da on informację innym kierowcom, że zdarzył się tutaj wypadek lub Twoje auto zostało uszkodzone i należy je ominąć. Nie stój na środku drogi, myśląc, że pomoc drogowa Cię nie zauważy. Nic takiego się nie stanie. Schowaj się w bezpiecznym miejscu, aby nie stwarzać możliwości kolejnej stłuczki. Ochłoń! To również jedna z rzeczy, których osoby oczekujące na lawetę nie robią. W takich momentach wszystko się hiperbolizuje, a nie na takich działaniach zależy np policji. Warto wtedy wziąć głęboki oddech i jeśli byliśmy uczestnikami wypadku, na chłodno przeanalizować sytuację. 

Co potem?

Jeśli już pomoc drogowa zabierze auto mamy dwa wyjścia – auto może znaleźć się u dobrego mechanika, lub może zostać przewiezione do naszego domu. Często pomoc drogowa współpracuje z dobrym mechanikiem czy z osobami, które zajmują się samochodami zastępczymi. Samochód zastępczy będzie dla nas bardzo pomocny, jeśli naprawa auta może potrwać dłużej niż przewidywaliśmy. Warto zaufać dobremu warsztatowi mechanicznemu w Gdyni, który zna się na swojej pracy. 

 

Pomoc drogowa nie jest drogą sprawą, dlatego od teraz nie powinniśmy mieć oporów, aby ją wezwać. Dodatkowo, jest to odpoczynek psychiczny dla nas, jeśli byliśmy uczestnikami wypadku. Po takich wydarzeniach ostatnią rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest prowadzenie auta lub samodzielne jego holowanie.

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer