Początek jesieni (bo niestety taką pogodą powoli wita nas wrzesień) to idealny moment, aby sprawdzić stan naszego auta. Dlaczego warto zrobić to tak wcześnie? Ponieważ dzięki temu nie musimy spieszyć się przy okresie zimowym, kiedy panują gorsze warunki pogodowe. Kolejnym plusem jest fakt, że dzięki regularnym przeglądom, podczas gorszych momentów pogodowych, nasze auto jest gotowe. Wizyta u mechanika w Gdyni jest niezwykle ważna i pomaga samochodom w dłuższym życiu.

Co warto sprawdzić u mechanika?

Przede wszystkim zaczniemy od tego, co najrzadziej jest sprawdzane. Tak naprawdę dopiero w momencie, w którym zaczynają gorzej działać zastanawiamy się nad wymianą. A mowa oczywiście o wycieraczkach. Dobra widoczność podczas jazdy, to podstawa bezpieczeństwa. Stan wycieraczek jest w takim przypadku bardzo ważny. Słabo zbierające lub niezbierające wycieraczki powodują pogorszenie widoczności trasy, co w konsekwencji może prowadzić do np. stłuczki, ponieważ źle ocenimy odległość.

Kolejnym aspektem, które warto sprawdzić u mechanika w Gdyni jest akumulator. Bez niego nawet najlepiej umyte auto nie będzie w ogóle chodzić, albo będzie nam gasnąć. Niskie temperatury to prawdziwy sprawdzian dla akumulatorów. Kiepska kondycja baterii powoduje, że nasze auto w dość mroźny poranek może po prostu nie odpalić, co spowoduje niestety frustrację.

Mało kto pamięta o tym, ale światła i reflektory to jedne z najważniejszych przedmiotów w aucie. Podczas jesiennych czy zimowych wieczorów robi się już szybko ciemno, a rano również nie jest najjaśniej. Oznacza to, że musimy mierzyć się z szarzyzną. Dobrze wypolerowane reflektory oświetlają nam drogę, dając możliwość na bezpieczną i bezkolizyjną jazdę.

Hamulce to kolejny część auta nie do końca doceniana. Wymieniamy tarcze hamulcowe czy klocki hamulcowe, kiedy się kończą, a co jeśli nie zauważymy ich końca? Warto sprawdzać je regularnie, razem z płynem hamulcowym, aby nie doszło do niebezpiecznej sytuacji, nie bagatelizuj hamulców!

Ocena
CategoryPoradniki

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer