Wyobraź sobie sytuację, kiedy jest zima, ciemno, a Twój samochód na pustym parkingu nie chce odpalić. Może zamarzł, może akumulator się wyczerpał, a może stało się coś, o czym nie masz pojęcia pod maską. Co wtedy robisz? Dzwonisz po pomoc drogową w Gdyni! 

Oczywiście, że tak. 

Dlatego warto dzwonić od razu po pomoc?

Im dłużej zwlekasz, szukasz przyczyn, tym dłużej Twoje auto jest narażone na działanie warunków atmosferycznych. Jeśli dodatkowo nie znasz się na usterkach auta, to wtedy tym bardziej warto dzwonić po pomoc drogową. Zostanie po Ciebie wysłane auto zwane lawetą, którego zadaniem będzie odholować samochód albo do mechanika samochodowego Gdynia, albo do Twojego domu. To wszystko zależy od Ciebie. 

A teraz wyobraź sobie, że jedziesz drogą ekspresową i nagle łapiesz gumę. Czy jesteś w stanie przejechać do najbliższego warsztatu samochodowego? Nie, prawda? Stajesz na poboczu, musisz oznaczyć trójkątem, aby kierowcy widzieli Cię z daleka. Jeśli masz koło zapasowe, to już pół biedy.  Jeśli jednak nie, to jest ten moment, aby dzwonić po pomoc drogową! 

Wymiana kół na drodze to jeden z aspektów pracy pomocy drogowej. Dodatkowo, jeśli zabraknie Ci paliwa lub musisz awaryjnie odpalić auto, chociażby z racji zimy, to właśnie pomoc drogowa będzie Twoim wybawcą. 

Komu może pomóc pomoc drogowa?

Każdemu! Większość firm, które prowadzą pomoc drogową, np. pomoc drogowa Gdynia, są czynne całą dobę, właśnie po to, aby nie zostawić Cię z kłopotem samego w nocy. Najczęstszymi powodami, do których wzywana jest ekipa z lawetą to pogarszające się warunki pogodowe, pośpiech kierowców, co skutkuje wypadkiem, duże natężenie ruchu w mieście, a co za tym idzie – niedostosowanie odległości, awarie aut czy wypadki na drogach szybkiego ruchu. Nowoczesna laweta, która przyjedzie na miejsce wezwania zagwarantuje bezpieczny przewód auta. Bardzo często po wypadku również są koła auta są zablokowane, więc niestety trzeba wezwać ekipę, która ma doświadczenie w holowaniu auta z zablokowanymi kołami. 

A wiesz, że pomoc drogowa przyjeżdża również do innych aut, niż auta osobowe? Tak! Również do motocykli, maszyn rolniczych jeśli wymagają transportu, maszyn budowlanych. 

Pamiętaj – nawet jeśli zabraknie Ci paliwa na środku drogi – warto dzwonić po pomoc drogową. Nie ważne ile masz lat i jak długo jeździsz autem. Pomoc to nie wstyd. 

Ocena
CategoryAktualności

@ 2017 AutoDobrucki.pl Realizacja In2Web.pl

logo-footer